לרכוש או לא לרכוש – איך לדעת בסוף תקופת הניסיון אם לקנות את המכשירים?

אחרי כמה שנות זוגיות עם האיש שלי, בשיחה על חוף הים, שאלתי אותו בכנות- "תגיד- איך אדע אם אתה האחד שלי? אם לא מחכה לי זיווג יותר טוב שם בחוץ?" והוא בנחת הרוח האופיינית לו, לא נבהל מהשאלה וענה לי "לפעמים בחיים צריך לקחת סיכון". משהו בתשובה הזו הרגיע אותי וכיום, שלושה ילדים, כלבה והרבה הרבה שנים שעברו, אני יכולה להגיד בוודאות שזה הסיכון הטוב ביותר שלקחתי.

אבל איך אתם תדעו, אחרי שעברתם את התהליך של תקופת הניסיון, האם המכשירים שברשותכם מספיק טובים? ואם יש משהו בחוץ שהוא אולי יותר טוב מהמכשירים שניסיתם? אנסה לתת לכם מספר נקודות למחשבה:

  1. מכון השמיעה – חשוב לקחת בחשבון, שברגע שאתם רוכשים את מכשירי השמיעה אתם בעצם "נשואים" לו לתקופה של 3.5 שנים. לכן, ההגעה למכון, הזמינות הטלפונית, זמינות התורים, הגישה של המזכירה- הכל חשוב וצריך להילקח בחשבון לפני "החתונה".

  2. הקלינאי/ת המטפל/ת – אמנם לא בהכרח שאותו אדם שאיתו עברתם את תהליך הניסיון ישאר שם לנצח אך עדיין, חשוב להתרשם מאיכות המענה שקיבלתם- הן בהיבט המקצועי והטכני, והן בהיבט הטיפולי והבין- אישי. חשוב לבחון אם נוצרו יחסי אמון ואם אתם חשים בנוח וסומכים על מי שיטפל בכם לאורך הדרך.

  1. נוחות שמיעה, פשטות התפעול וההרכבה – אם הצליל של מכשיר השמיעה צורם, אם המכשיר כל הזמן נסתם משעווה, אם קיים קושי בהכנסת המכשירים למטען, או בהרכבתם על האוזן- כל אלו נורות אדומות. אני ממליצה לא להתפשר ולהמשיך לבדוק אפשרויות נוספות עד שתימצא האופציה הטובה ביותר עבורכם.

  2. שיפור באיכות החיים – תשאלו את עצמכם את שאלת מיליון הדולר: האם איכות חיי עדיפה עם או בלי המכשירים? צריך לבחון את מכשירי השמיעה לפי היתרונות שלהם ולא לפי החסרונות.

  3. "יש ספק, אין ספק" – חשוב לדעת שאתם זכאים לתקופת ניסיון בכל מכון שתבחרו (אך לא בשני מכונים במקביל!). לכן, אם אתם חשים לא שלמים עם ההחלטה, החזירו את מכשירי השמיעה, קחו בחזרה את הטפסים שהפקדתם והיפרדו כידידים. תוכלו ללכת למכון אחר ולהתחיל שם תהליך ניסיון ובמידה ותחושו שבדיעבד המכשירים הראשונים שניסיתם היו טובים יותר- תמיד תוכלו לחזור.


מה יכול להעלות או להוריד את סיכויי ההצלחה של שיקום שמיעה? צפו:

לכתבות נוספות

השמיעה – פלא הבריאה

לכל אחד כמעט יש דמות חינוכית בעברו שהשפיעה ועיצבה אותו ואת דרכו במידה מסוימת.במקרה שלי, כנערה במגמת פיזיקה בבית הספר "אליאנס" בחיפה, היה

קרא עוד »

יום העצמאות האישי שלי

בשלהי הקורונה, רגע לפני שהילד האמצעי שלי עלה לכיתה א', החלטנו האיש שלי ואני לעשות שינוי.עזבנו את הדירה שלנו בחיפה והצפנו לגליל, לבית

קרא עוד »